فروشگاه اینترنتی برترین فایل|انجمن تخصصی فایل نایاب

برترین های اینترنت را از اینجا دانلود کنید.توجه:تمام فایل های سایت بازاریابی میباشد.باتشکر

فروشگاه اینترنتی برترین فایل|انجمن تخصصی فایل نایاب

برترین های اینترنت را از اینجا دانلود کنید.توجه:تمام فایل های سایت بازاریابی میباشد.باتشکر

تمام فایل های که در سایت قرار داده می شود به صورت بازاریابی می باشد و ما هیچ مسئولیتی نسبت به محتوای آن قبول نمی کنیم.
لطفا اگر فایلی بدون اجازه شما توسط افرادی منتشر شده اطلاع دهید تا بلافاصله فایل حذف شود.
شماره تلگرامی:09155632197
با تشکر

طبقه بندی موضوعی

فایل تحت اکسل تحلیل و طراحی شالوده ماشین آلات

شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۱۰ ق.ظ


فایل تحت اکسل تحلیل و طراحی شالوده ماشین آلات

شالوده‌ها می‌توانند تحت تاثیر بارهای استاتیک , دینامیک و یا ترکیبی از آنها قرار گیرند. بار استاتیک , باری است که به آرامی و بتدریج بر شالوده تاثیر نماید , بطوری که هیچگونه ارتعاشی در سیستم شالوده-خاک به وجود نیاید. بار دینامیک به باری اتلاق می‌شود که باعث ارتعاش سیستم کل شود . در هر دو حالت تحت تاثیر بارگذاری , در سیستم خاک –شالوده تنش ایجاد می‌‌شود.

بارهای دینامیک به علل مختلف به وجود می‌آیند. بی‌قاعده‌ترین بارهای دینامیک , بارهای ناشی از زلزله و انفجار می‌باشند. عوامل دیگر ایجاد ارتعاش در شالوده عبارتند از کوبیدن شمع در زمینهای مجاور‌, فرود هواپیماهای سنگین‌, تاثیر اثر باد و امواج بر روی سازه. ارتعاش به وجود آمده به علت عوامل فوق‌‌الذکر آنی و گذرا هستند. ارتعاش مورد توجه در این برنامه , ارتعاش به وجود آمده به علت کارکرد ماشین آلاتی نظیر موتورهای پیستونی و دورانی است.

 

 

مرکز ثقل کل سیستم شالوده و ماشین

برای تعیین مرکز ثقل کل سیستم شالوده و ماشین , مجموعه به تعدادی جز جرم miبا شکل هندسی مشخص و مختصات مرکز ثقل در دستگاه مختصات انتخابی , تقسیم می شود. برای صهولت توصیه می شود که دستگاه مختصات انتخابی طوری باشد که مجموعه شالوده و ماشین در ربع اول دستگاه مختصات قرار گیرد. حال می‌توان مختصات مرکز‌ثقل کل مجموعه را به وسیله روابط زیر تعیین نمود:

شالوده‌های ماشین وقتی که تحت تاثیر نیروهای ارتعاشی قرار می‌گیرند‌, می‌‌توانند در امتداد و یا در حول هر یک از شش درجه آزادی نشان‌داده‌شده در شکل زیر ارتعاش نمایند.

این شش درجه آزادی عبارتند از ارتعاش انتقالی در امتداد محورهای X ,Y وZ , و ارتعاش دورانی در حول محورهای X یا Y (که به ارتعاش گهواره‌ای معروف است) و ارتعاش دورانی در حول محور Z (که به ارتعاش پیچشی معروف است). در میان این شش درجه , ارتعاش انتقالی در امتداد قائم (محور Z) و ارتعاش دورانی در امتداد محور Y (ارتعاش پیچشی) مستقل از درجات آزادی دیگر است. یک شالوده که تحت بارهای دینامیک قرار دارد , باید برای چهار مود ارتعاشی زیر مورد تحلیل قرار گیرد:

1- ارتعاش قائم (Vertical)

2- ارتعاش انتقالی در امتدادهای X یا Y که به ارتعاش لغزشی (Sliding) معروف است.

3- ارتعاش گهواره‌ای (Rocking) در حول محورهای X یا Y

4- ارتعاش پیچشی (Yawing) در حول Z

ارتعاش گهواره‌ای در حول محورهای X یا Y همواره همراه با ارتعاش لغزشی امتداد Y یا X است. چنین حرکتی به حرکت ترکیبی معروف است. لیکن ارتعاش قائم خالص می‌تواند مستقل و بدون همراهی با هرگونه ارتعاشی وجود داشته باشد.

نمایی از محیط برنامه

این بسته شامل جزوه‌ای کامل با فرمت pdfبه همراه فایل تحت اکسل تحلیل و طراحی شالوده ماشین‌آلات می‌باشد.

 

پرداخت هزینه و دانلود
مبلغ قابل پرداخت:10.000تومان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی